search
search
add Nieuwe reis
Abu Dhabi
calendar_monthNov.–Mrt.beste tijd schedule5 dagenreken op child_careYesmet kinderen confirmation_numberDuurprijs
Abu DhabiJe eigen route Plan hier een reis →

Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten, is een mix van moderniteit en traditie. Bezoekers worden verwelkomd door prachtige wolkenkrabbers, groene parken en een levendige culturele scene, allemaal tegen de achtergrond van de Arabische Golf.

Lees meer

De stad biedt een unieke ervaring met zijn rijke erfgoed, van de majestueuze Sheikh Zayed Grand Mosque tot de drukke souks. De hitte kan echter intens zijn, vooral in de zomer, dus plan je buitenactiviteiten dienovereenkomstig.

In beeld

Abu Dhabi
Abu Dhabi
Abu Dhabi
Abu Dhabi
Abu Dhabi
Sheikh Shakhbut bin Sultan Al Nahyan, brother of Sheikh Zayed, ruled Abu Dhabi from 1928 to 1966
Sheikh Shakhbut bin Sultan Al Nahyan, brother of Sheikh Zayed, ruled Abu Dhabi from 1928 to 1966

Sightseeing

Sheikh Zayed Grand Mosque: een architectonisch wonder en een symbool van tolerantie
Louvre Abu Dhabi: een cultureel baken dat wereldwijde kunst toont
Emirates Palace: een luxe hotel met prachtige architectuur
Qasr Al Watan: een presidentieel paleis dat inzicht biedt in de Emirati cultuur
Corniche Beach: een mooie strook voor ontspanning en recreatie
Heritage Village: een kijkje in het traditionele Emirati leven
Yas Island: de thuisbasis van themaparken en entertainment
Ferrari World: 's werelds eerste Ferrari-thema park

"A blend of tradition and modernity"Abu Dhabi

Dingen om te doen

Verken het Louvre Abu Dhabi: dompel jezelf onder in kunst en cultuur
Bezoek de Sheikh Zayed Grand Mosque: ervaar spirituele rust
Ontspan bij de Corniche: geniet van strandactiviteiten en uitzichten
Maak een woestijnsafari: ontdek de prachtige duinen en wilde dieren
Wandel door de Emirates Park Zoo: een gezinsvriendelijke ervaring met wilde dieren
Lokaal eten en drinken - Abu Dhabi

Lokaal eten en drinken

Shawarma: een populaire keuze voor straatvoedsel
Harees: een traditioneel gerecht gemaakt van tarwe en vlees
Knafeh: een zoete gebak gedrenkt in siroop
Arabische koffie: een lokale drank die je moet proberen
Al Fanar Restaurant: bekend om authentieke Emirati keuken
Lokale tradities - Abu Dhabi

Lokale tradities

Eid Al Fitr: een belangrijke viering die het einde van de Ramadan markeert
Nationale Dag: festiviteiten ter viering van de eenwording van de VAE
Kameelraces: een traditionele sport met diepe culturele wortels
Valkenjacht: een oude praktijk die erfgoed en trots symboliseert

Do's en don'ts

Respecteer lokale gebruiken en kleed je bescheiden in het openbaar
Probeer lokale gerechten om authentieke Emirati smaken te ervaren
Gebruik taxi's of ritapps voor gemakkelijke transport
Plan je bezoeken aan attracties vroeg om drukte te vermijden
Engageer niet in openbare affectie
Maak geen foto's van mensen zonder toestemming
Vergeet niet om gehydrateerd te blijven in de hitte
Negeer lokale wetten en gebruiken niet, want die worden streng gehandhaafd
Een skyline die een verhaal vertelt

Een skyline die een verhaal vertelt

De skyline van Abu Dhabi is een mix van architecturale stijlen en laat de snelle ontwikkeling van de stad zien. De Etihad Towers steken hoog boven alles uit en bieden een luxe uitzicht vanaf hun uitkijkplatform. Dichtbij strekt de Corniche zich langs de kust, perfect voor een ontspannen wandeling of een fietstocht. Als de zon ondergaat, reflecteren de gebouwen warme tinten en creëren ze een schilderachtig tafereel. Maar wees voorbereid op de hitte, vooral in de zomer. Vroeg in de ochtend of laat in de middag zijn ideaal voor verkenningen buiten. De combinatie van moderne structuren en traditionele elementen zorgt voor een unieke sfeer die de essentie van deze stad vastlegt.

Kunst en cultuur onder één dak

Kunst en cultuur onder één dak

Het Louvre Abu Dhabi is niet zomaar een kunstmuseum; het is een architectonisch wonder. Ontworpen door Jean Nouvel, heeft het museum een koepel die een 'regen van licht'-effect binnenin creëert. De collectie beslaat eeuwen en culturen en toont werken van oude beschavingen tot hedendaagse kunst. De toegangsprijzen zijn redelijk, waardoor het voor velen toegankelijk is. Plan je bezoek doordeweeks om de drukte te vermijden. Het museum ligt op Saadiyat Island, dat ook prachtige stranden en culturele ervaringen biedt. Dit is een plek waar kunstliefhebbers urenlang kunnen genieten van creativiteit.

Een symbool van geloof en eenheid

Een symbool van geloof en eenheid

De Sheikh Zayed Grand Mosque is een iconisch herkenningspunt in Abu Dhabi. De witte marmeren koepels en ingewikkelde ontwerpen zijn adembenemend. Bezoekers kunnen deelnemen aan rondleidingen om meer te leren over de islamitische architectuur en de betekenis van de moskee. Toegang is gratis, maar kleed je bescheiden om de culturele normen te respecteren. De moskee is vooral mooi bij zonsondergang wanneer de verlichting de kenmerken benadrukt. Houd rekening met gebedstijden, want de toegang kan tijdens deze periodes beperkt zijn. Deze plek is niet alleen een plaats van aanbidding; het is een bewijs van de visie van Sheikh Zayed, die tolerantie en begrip bevordert.

Praktisch

In één oogopslag

Gesticht
the 18th century
Bevolking
1.500.000
Toegankelijkheid
Most areas are wheelchair accessible
Price level
Duur

Dingen om te weten

Wees voorzichtig met de intense zomerse hitte, vooral van juni tot september
Openbaar vervoer is beperkt; taxi's zijn een veelvoorkomende keuze
Sommige attracties kunnen kledingvoorschriften hebben, vooral religieuze plaatsen
Pas op voor toeristenvalkuilen in populaire gebieden, vooral nabij winkelcentra
history_eduGeschiedenisexpand_more

De geschiedenis van Abu Dhabi gaat terug tot de 18e eeuw, toen het een klein vissersdorp was. In de loop der jaren transformeerde het in een belangrijke handelsport, profiterend van zijn strategische ligging langs de Arabische Golf.

De ontdekking van olie in de jaren 50 zorgde voor een snelle ontwikkeling van Abu Dhabi, wat leidde tot zijn opkomst als een moderne metropool. Vandaag de dag staat het als een bewijs van de vooruitgang van de VAE, terwijl het zijn rijke culturele erfgoed behoudt.

Foto: Wikipedia / Wikimedia Commons